جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن رمان نویسی ستارگان رمان

دوست داری هم رمان بنویسی و هم رمان بخونی ؟

اگر میخواهی از رمانی که مینویسی کسب درآمد کنی و یا کتابی ترجمه کنی که درآمد داشته باشی ، در انجمن ثبت نام کن

همین حالا در انجمن ستارگان رمان ثبت نام کن و از دنیای رمان لذت ببر

تایپ رمان

برای شروع تایپ رمان در انجمن کلیک کنید

اطلاعیه های انجمن

برای دیدن آخرین اطلاعیه ها کلیک کنید.

آموزش نویسندگی

برای دیدن اموزش نویسندگی کلیک کنید.

• به محفل گرم و صمیمی ما خوش‌ آمدید. انجمن رمان‌نویسی ستارگان رمان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .از شما نویسندگان عزیز و محترم توقع می‌رود تا از رعایت نکات شئونات اسلامی پیروی کنید. در غیر این صورت رمان شما حذف خواهد شد. لطفا با دیدن هر تخلفی ما را با دادن گزارش همیاری کنید.

🎤 مصاحبه مصاحبه با سرکار خانم خدیجه اسدی| انجمن ستارگان رمان

• نویسنده موضوع Zhaleh
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Zhaleh

سرپرست بخش کتاب + ناظر ارشد
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
ناظر ارشد رمان
نویسنده برتر
19/11/20
214
1,117
93
4_5879501772262738641.png

بسمی تعالی

1.خوشحال می‌شویم اگر در ابتدای مصاحبه یک بیوگرافی مختصر به ما ارائه بدهید.
خدیجه اسدی هستم، متولد ۱۳۶۷، کاردانی کامپیوتر، متأهل و یک دختر دارم.
2.چه عاملی باعث شد که شما فهمیدید می‌توانید بنویسید و شروع به نوشتن کردید؟
تقریبا از ده سالگی، با نوشتن خلاصه داستان‌هایی که خواهر بزرگترم برام تعریف می‌کرد و نوشتن خاطرات روزانه، بعدها داستان و نمایشنامه می‌نوشتم، آروزی نویسنده شدن رو از همون روزها در سرم ، اما متأسفانه هیچ‌وقت در این را*ب*طه آموزشی ندیدم و خیلی پیگیر نبودم و چند سالی هم رفتم سراغ نقاشی، تا اینکه از طریق یکی از دوستانم با استاد نجمی آشنا شدم و نوشتن رو به صورت اصولی یاد گرفتم.
3.وقتی به گذشته برمی‌گردید واکنشتون به اولین اثرتان چه می‌باشد؟ اولین اثری را که نوشتید چگونه ارزیابی می‌کنید؟
با وجود اینکه آموزشی ندیده بودم، برای خودم قابل قبول هستن
4.کمی بیشتر درمورد آثارتون توضیح دهید.
داستان کوتاه عشق امید مادر که چاپ شد برگرفته از واقعیت بود،
ایده داستان آوای کوهستان، از کنجکاوی‌ام راجع‌به شغل کولبران در ذهنم جا گرفت
و رمان زمهریر پگاه رو که از دنیای واقعی الهام گرفتم و دوست داشتم درد و رنج خانواده‌هایی که عزیزانشون به دام اعتیاد می‌افته رو تصویر بکشم.
5.تاحالا به این فکر کرده‌اید که داستان‌هایتان به فیلم یا سریال تبدیل شوند؟ اگر جواب بله ست کدام اثر؟ و محیطی که در ذهنتان تصویر سازی کردید برای ساخت این داستان را توصیف کنید.
بله همیشه این رویا رو در سر داشتم ضمن اینکه این حس خوش‌آیند رو در را*ب*طه با نمایشنامه‌هایی رادیویی که نوشتم و در رادیو و فضای مجازی پخش شدن تجربه کردم.
داستان آوای کوهستان رو که در یکی از روستاهایی کوهستانی کردستان هست رو خیلی دوست دارم به فیلم تبدیل بشه.
دستان در یک روستای سرسبز در دل کوهستان اتفاق افتاده.
6.اگر بخواید یکی از کتاب‌هایتان را به شخصی توصیه کنید که بخواند کدام کتاب را پیشنهاد می‌کنید؟ به چه علت این کتاب را از سایر اثرهایتان برتر می‌دانید؟
خب من
داستان کوتاه آوای کوهستان به خاطر عشق و گذشتی که در داستان هست
و رمان‌زمهریر پگاه رو به واسطه تلاش یک دختر برای مبارزه با مشکلاتی سر راهش قرار می‌گیره، پیشنهاد می‌دم.
7.از ایده‌هایتان بگویید. در واقع این ایده‌ها چگونه به ذهنتان می‌رسند.
از دنیای اطرافم الهام می‌گیرم و بهشون شاخ و برگ می‌دم.
8.اگر بخواهید شخصیت‌های داستان‌هایتان را به شخصیت اصلی یک فیلم یا رمان نسبت دهید به کدام شخصیت نسبت می‌دهید؟ شخصیت شما به کدام شخصیت شبیه است؟
شخصیت‌های من برگرفته از آدم‌های اطرافم هستن با همه دردها و رنج‌ها و شادی‌هاشون.
9.دنیای رئالیسم را ترجیح می‌دهید یعنی ترجیح می‌دهید واقعیت جامعه را بنویسید یا دنیای فانتزی را؟رئال را ترجیح می‌دهید یا فانتزی؟
مسلما دنیای واقعی رو، خیلی دوست دارم حرف دل انسان‌هایی که با اون‌ها هم‌عصر هستم رو به روی کاغذ بیارم و ماندگار بشه.
10.بهترین کتابی را که خواندید را معرفی کنید.
من از دوران بچگی همیشه کتاب خوندم،
کتاب‌های دزیره، برباد‌رفته، جنایت و مکافات و...
کتاب‌های زیادی هست که از خوندنشون لذت بردم.
11.بین نویسنده‌های ایرانی آثار کدام یک از نویسنده‌ها را بیشتر از بقیه می‌پسندید؟
محمود دولت‌آبادی، مصطفی مستور آزیتا خیری و استاد نجمی.
12.در آینده باز هم نویسندگی را ادامه خواهید داد یا آن را کنار می‌گذارید.
نوشتن همیشه همراه من بوده و در آینده هم خواهد بود.
13.دوست دارید آثارتان را چاپ کنید یا صرفاً در دنیای مجازی منتشر کنید؟
قطعا دوست دارم چاپ بشن، درسته که امکان دسترسی در فضای مجازی بیشتره
اما همیشه کتاب‌های چاپی رو ترجیح می‌دم و دوست دارم کتاب‌ها رو ورق بزنم و وارد دنیایشون بشم.
14.کدام نویسنده یا کدام کتاب باعث شد که شما ذهنتان برای نوشتن آثار فعلی باز شود؟
خط به خط تا تو استاد نجمی عزیز و دخترآبان آزیتا خیری.
15.توصیه‌هایتان به نویسندگاه تازه کار چیست؟
فرصت‌ها رو از دست ندن.
هر روز بنویسید
به همان اندازه‌ای که می‌نویسید مطالعه کنید در همه زمینه‌ها.
16.اگر حرفی مانده و نزدید و آیا سوالی هست که ما نپرسیدم و شما دوست دارید جواب دهید خوشحال می‌شویم بشنویم.
دوست عزیزم خانم طیبه بیات که باعث آشنایی من با استاد نجمی بزرگوار و دیگر شاگرد‌های عزیزشون شد تشکر می‌کنم.
در کنار این عزیزان بود که من تونستم در مسیری که همیشه آرزوش رو داشتم قرار بگیرم.
از استاد نجمی عزیز، طیبه جان و تک تک بچه‌های باهم خواهیم ماند تشکر می‌کنم.
به امید موفقیت و سربلندی تک تکشون.

17.سخن آخر
وقتی که خالصانه عشق رو به دیگران هدیه می‌کنیم انعکاسش رو در لحظه لحظه زندگیمون می‌بینیم.

سپاس بیکران از خانم اسدی عزیز که به ما افتخار و وقت باارزششون رو در اختیار ما قرار دادند. امیدواریم در تمام عرصه‌ها و مراحل زندگی موفق باشید و همواره بدرخشید.

N.najmi

مدرس نویسندگی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار
نویسنده افتخاری
مدرس نویسندگی
18/11/20
10
75
13
سرآغاز هر فعلی، شوقیه که در قلب انسانه. تو دست در دست قلم به کلمات جان دادی و داستان‌هایی رو تصویر کردی که حرف‌های زیادی برای گفتن داره. خوشحالم که روزی باهات آشنا شدم و شدی مایه‌ی افتخار من و دنیای نویسندگان. قلمت مانا.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا