جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن رمان نویسی ستارگان رمان

دوست داری هم رمان بنویسی و هم رمان بخونی ؟

اگر میخواهی از رمانی که مینویسی کسب درآمد کنی و یا کتابی ترجمه کنی که درآمد داشته باشی ، در انجمن ثبت نام کن

همین حالا در انجمن ستارگان رمان ثبت نام کن و از دنیای رمان لذت ببر

تایپ رمان

برای شروع تایپ رمان در انجمن کلیک کنید

اطلاعیه های انجمن

برای دیدن آخرین اطلاعیه ها کلیک کنید.

آموزش نویسندگی

برای دیدن اموزش نویسندگی کلیک کنید.

  • به محفل گرم و صمیمی ما خوش‌ آمدید. انجمن رمان‌نویسی ستارگان رمان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .از شما نویسندگان عزیز و محترم توقع می‌رود تا از رعایت نکات شئونات اسلامی پیروی کنید. در غیر این صورت رمان شما حذف خواهد شد. لطفا با دیدن هر تخلفی ما را با دادن گزارش همیاری کنید.

تئاتر نمایش از کجا امده؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
تاریخچه نمایش در ایران کتاب‌های زیادی وجود ندارد و تمام داشته‌های ما به چند کتاب محدود می‌شود. چند کتاب که تعدادشان از انگشتان یک دست هم تجـ*ـاوز نمی‌کند.
تئاتر کلمه‌ای …
درباره تاریخچه نمایش در ایران کتاب‌های زیادی وجود ندارد و تمام داشته‌های ما به چند کتاب محدود می‌شود. چند کتاب که تعدادشان از انگشتان یک دست هم تجـ*ـاوز نمی‌کند.
تئاتر کلمه‌ای یونانی به معنی آوا و صداست و در اصل این کلمه مشتق از واژه تاترون (theateron) است که جزء اول آن به معنی تماشا ک*ر*دن یا محل تماشا و مشاهده است و جزء دومش به معنی بزنر. می‌گویند یونانی‌ها خدایی داشتند که به خاطر آن هرسال بز می‌کشتند ودر همان محل هم نمایش اجرا می‌کردند و همین اتفاق باعث شد تا این کلمه شکل بگیرد. «تئاتر» یک هنر دراماتیک است و پنج قرن قبل از میلاد مسیح در آتن و روم به وجود آمد و سپس در قرون وسطی، رنسانس و بعدها در عصر چدید اروپا ادامه یافت. بسیاری از محققان معتقدند سرچشمه تئاتر از آیین‌هاست.
پیشینه تئاتر به رقـ*ـص‌های اولیه بشر به هنگام جادوی طبیعت و حیوانات باز می‌گردد و بشر با انجام این حرکات نمایشی سعی در تسخیر نیروهایی داشت که هدایتشان در دست او نبود. منابعی که در دسترس قرار دارد تاریخ نمایش در ایران را بر پایه حدس و گمان در اختیار مخاطب قرار می‌دهد وسند مکتوب وقابل استنادی در این باره وجود ندارد. شاید یکی از روشن‌ترین مدارک قابل استناد در مورد وجود نمایش در ایران کتاب «تاریخ بخارا» باشد که در سال ٥٢٢ توسط ابونصر قبادی به فارسی ترجمه شده که در آن از تعزیه مردم بخارا بر مرگ سیاوش سخن می‌رود: «مردمان بخارا را در کشتن سیاوش نوحه‌هاست، چنانکه در همه ولایت‌ها معروف است و مطربان آن را سرود ساخته‌اند و قوالان آن را گریستن مغان خوانند و این سخن زیادت از سه هزار سال است...» همچنین شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه اسکندر همراه سپاه خود تعدادی نمایشگر نیز آورده است (حدود ٣٢٣ قبل از میلاد) و روایات دیگر حاکی از آن است که در این دوره تماشاخانه‌هایی در همدان و کرمان وجود داشته است که احتمالا بعدها به‌دست ساسانیان ویران شده است.
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا