جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن رمان نویسی ستارگان رمان

دوست داری هم رمان بنویسی و هم رمان بخونی ؟

اگر میخواهی از رمانی که مینویسی کسب درآمد کنی و یا کتابی ترجمه کنی که درآمد داشته باشی ، در انجمن ثبت نام کن

همین حالا در انجمن ستارگان رمان ثبت نام کن و از دنیای رمان لذت ببر

تایپ رمان

برای شروع تایپ رمان در انجمن کلیک کنید

اطلاعیه های انجمن

برای دیدن آخرین اطلاعیه ها کلیک کنید.

آموزش نویسندگی

برای دیدن اموزش نویسندگی کلیک کنید.

  • به محفل گرم و صمیمی ما خوش‌ آمدید. انجمن رمان‌نویسی ستارگان رمان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .از شما نویسندگان عزیز و محترم توقع می‌رود تا از رعایت نکات شئونات اسلامی پیروی کنید. در غیر این صورت رمان شما حذف خواهد شد. لطفا با دیدن هر تخلفی ما را با دادن گزارش همیاری کنید.

تئاتر همه چیز راجع به تئاتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
اصطلاحات رایج در تئاتر
معمولا ، در تئاتر نیز از اصطلاحاتی استفاده می شود که به کار سرعت بخشیده و به دلیل معنای مشترک، همه متوجه آن میشوند. برخی از اصطلاحات رایج در تئاتر عبارتند از :
به فردی که نقش اول تئاتر را برعهده میگیرد، آرتیست | artist گفته می شود.
محل نیم دایره ای که تماشاچی ها در ردیف های آن می نشیننند، آمفی تئاتر| amphitheater نامیده می شود.
وسایل تزیینی موجو در صحنه ، دکور نام دارد.
نورافکن، همان پروژکتور است.
حدف ک*ر*دن بخش کوچکی از فیلم یا نمایش نامه، سانسور نام دارد.
به آرایش صورت هنرمندان و شبیه ک*ر*دن آنها به نقش ، گریم یا چهره پردازی گفته می شود.
بازیگرانی که برای حضور در صحنه های تصادفی استخدام شده و در فیلم هیچ حرفی نمی زنند، سیاهی لشکر هستند.
مفهوم موضوع انتخابی داستان نیز سوژه نام دارد.
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
آموزش تئاتر
تئاتر ، یکی از حوزه ها و هنرهایی است که طرفداران زیادی داشته و با استقبال هنر دوستان نیز مواجه شده است. رشته تئاتر ، یکی از زیر گروه های رشته هنر بوده و چهار گرایش ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، بازیگری- کارگردانی و طراحی صحنه دارد . این رشته در برخی از دانشگا ه های کشور ارائه شده و یکی از شرایط اصلی تحصیل در آن، شرکت در آزمون عملی است. علاوه بر این، هر کدام از این گرایش ها دارای دروس عمومی و تخصصی بوده و افرادی که در این گرایش ها به صورت آکادمیک تحصیل می کنند باید مهارت های فردی خوبی داشته باشند.
علاوه بر دانشگا ه های هنر کشور، مرکز آموزش مجازی پارس نیز دوره آموزش تئاتر را برای افراد علاقمند و هنرمند مختلف معرفی و ارایه کرده است. این دوره شامل یک سری دروس مختلف جامع و آموزنده بوده و به شرکت کنندگان کمک می کند تا با اصول و تکنیک های تئاتر و انواع آن به طور کامل اشنایی پیدا کنند . از جمله مزیت های این دوره، اعطای مدرک تئاتر به شرکت کنندگانی است که در آزمون آنلاین نمره قبولی کسب کنند.
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
گریم تئاتر
به طور معمول، گریمی که برای تئاتر و اپرا و سینما استفاده می شود تفاوت داشته و اولی، با عنوان گریم صحنه و دومی با گریم اکران شناخته می شوند. اصول و تکنیک های انتخابی در هر دو نوع گریم مشابه بوده اما رنگ ها به گونه ای به کار گرفته می شوند که در نهایت، حجم و نمای گریم به طور کلی متفاوت خواهد بود. بنابراین، گریمی که برای تئاتر اعمال می شود باید در مقایسه با گریم سینما و عکاسی و تلویزیون غلیظ تر باشد.
از طرف دیگر، در سالن های تئاتر، فاصله تماشاچی و بازیگران زیاد و در حدود سه متر است و باید با توجه به این فاصله، مخصوصا در سالن های کوچک، از گریم سبک و رقیق استفاده کرد اما در صورتی که سالن نمایش وسیع باشد، وضعیت بر عکس می شود. البته این گریم تئاتر باید به گونه ای باشد که بازیگر را به هدفش رسانده و تاثیر نقش او را افزایش دهد. در این بین، بعضی از اساتید این فن معتقدند که گریم تئاتر گاهی ساده و کودکانه ست و به همین دلیل، گاهی ، آنچنان که باید مورد توجه قرار نمی گیرد
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
انواع سبک های نمایشی در تئاتر
در دنیای هنرهای نمایشی، تئاتر، دارای انواع سبک ها و روشهای نمایشی است. قابل ذکر است که این سبک ها فقط مختص هنرهای نمایشی نبوده و شامل تمام هنرها می شود. انواع سبک های نمایشی در تئاتر عبارتند از :

اکسپرسیونیسم | Expressionism
از این سبک نمایشی، برای بیان احساسات ، تصورات و رویا ها و حالات درونی به صورت تکان دهنده و متضاد استفاده می شود. نمایشنامه نویس های اکسپرسیونیست ، غالبا فقط ویژگی های روانشناسی شخصیت اصلی نمایش را در نظر گرفته و از طریق ذهنیات او، حرف های خود را منتقل می کردند.

دادائیسم | Dadaism
آز انجایی که طرفداران این سبک نمایشی کاملا نهیلیست بودند بنابراین، نمایشنامه های آنها هم به نوعی غیرمتعارف و بی معنا بود و گاهی اوقات، تماشاچیان نسبت به آنها واکنش تندی نشان می دادند.

رومانتیسم | Romanticism

نکته مهم و اصلی که در این سبک نمایش بسیار مورد توجه و تاکید قرار گرفته این است که تجارب ذهنی و احساسات نسبت به منطق ، اهمیت بیشتری دارند. بنابراین، نمایش نامه نویس های این سبک، ترجیح می دهند همه چیز را آنطور که آرزو دارند، به همه نشان دهند.

رئالیسم | Realism
نمایش نامه نویس های این سبک، انسان و جامعه را زنده می داند و چیزهایی را جستجو می کند که زیر لایه زندگی هستند و سعی دارد که زندگی را طبق واقعیت نشان دهد. علاوه بر این، این گونه نمایشنامه ها بر اساس قوانین طبیعت و جامعه نوشته شده و پدیده های و رخدادهای انسانی را در قالب موقعیت محیطی و فردی خاص و هیجان انگیز به نمایش می گذارد.

سمبولیسم | نماد گرایی | Symbolism

از نظر طرفداران این سبک، واقعیت های عینی ارزشی نداشته و چیزهای نهفته و ذهنی و درونی واقعی تر هستند. از طرف دیگر باید برای بیان این حقایق از استعاره، نماد و یا اسطوره بهره گرفت تا احساسات برانگیخته شده و وقایع به درستی درک شوند.
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا