جدیدترین‌ها

خوش آمدید به انجمن رمان نویسی ستارگان رمان

دوست داری هم رمان بنویسی و هم رمان بخونی ؟

اگر میخواهی از رمانی که مینویسی کسب درآمد کنی و یا کتابی ترجمه کنی که درآمد داشته باشی ، در انجمن ثبت نام کن

همین حالا در انجمن ستارگان رمان ثبت نام کن و از دنیای رمان لذت ببر

تایپ رمان

برای شروع تایپ رمان در انجمن کلیک کنید

اطلاعیه های انجمن

برای دیدن آخرین اطلاعیه ها کلیک کنید.

آموزش نویسندگی

برای دیدن اموزش نویسندگی کلیک کنید.

  • به محفل گرم و صمیمی ما خوش‌ آمدید. انجمن رمان‌نویسی ستارگان رمان تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌باشد .از شما نویسندگان عزیز و محترم توقع می‌رود تا از رعایت نکات شئونات اسلامی پیروی کنید. در غیر این صورت رمان شما حذف خواهد شد. لطفا با دیدن هر تخلفی ما را با دادن گزارش همیاری کنید.

تئاتر چگونه بهترین تئاتر را انتخاب کنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
تفریح بخش مهمی از زندگی بشر است. این روزها با بیش از ۵۰ ساعت کار در هفته، مجبور می‌شویم تا دست کم چند ساعتی را هم به تفریح بگذرانیم، تا کمی از فشارهای معمول زندگی رها شویم.
به لطف پیشرفت زندگی شهری این روزها با هر بودجه‌ای می‌توان تفریح مناسبی پیدا کرد. فقط کافیست چند نفر را به عنوان همراه خود پیدا کنید تا یک تفریح اساسی را تجربه کنید. ولی در این بین هستند تفریحاتی که بتوان به تنهایی یا با تعدادمحدودی دوست انجامش داد. مثل بولینگ، سینما، گیم لندها، کافه گردی، بازدید از موزه‌ها و … . ولی در این مقاله می‌خواهیم شما را با یک تفریح دیگر آشنا کنیم. تفریحی که در دنیا فوق العاده محبوب است و در ایران کمتر به آن توجه شده است. تئاتر دیدن.
تئاتر یکی از جذاب ترین و خاص ترین کارهاییست که می‌توانید در اوقات بیکاریتان روی آن حساب باز کنید. البته این را هم مد نظر داشته باشید که وقتی از نمایش حرف می‌زنیم منظورمان فقط نمایش های کمدی نیستند.
روزانه در تهران بیش از شصت تئاتر به شکل حرفه ای و کلاسیک در سالن‌های مختلفی از جمله تئاتر شهر، خانه هنرمندان، تالار وحدت، تماشاخانه شهرزاد، تماشاخانه مستقل و … برگزار می‌شوند. نمایش‌هایی که آثار نویسندگان مهم ادبیات نمایشی جهان از جمله شکسپیر، جرج برنارد شاو، ایبسن را به روی صحنه می‌برند یا نمایشنامه نویسندگان ایرانی را اجرا می‌کنند. حالا می‌خواهیم به شما بگوییم تئاتر دیدن را باید از کجا شروع کنید؟
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
از کجا بفهمم کدام تئاتر خوب است؟
اخیرا این سایت‌ها بخشی را اضافه کرده اند که مخاطبانشان نظرشان را راجع به نمایش بنویسند. در این بین هستند تماشاگران حرفه ای تئاتر که نظری اصولی و درست را بنویسند و راهنمای شما باشند.
همچنین با توجه به سالنی که نمایش در آن اجرا می‌شود می توانید تصمیم بهتری بگیرید. سالن‌های معتبری مثل تئاتر شهر، خانه هنرمندان و تماشاخانه مستقل اصولا با توجه به سابقه درخشانی که دارند، به هر نمایشی اجازه اجرا نمی‌دهند.
کارگردانانی مثل حمید پور آذری، همایون غنی زاده، محمد مساوات، امیررضا کوهستانی و نویسندگانی مثل محمود استاد محمد، محمد چرمشیر، اکبر رادی، نغمه ثمینی و … اسم‌هایی هستند که بدون شک اثری فاخر و مناسب را تولید کرده‌اند و می‌توانید به اتکا اعتبار اسمشان، به تماشای آثارشان بنشینید.
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
حضور ستاره های سینما تاثیر مثبتی در کیفیت تئاتر دارد؟
حقیقت این است که این حضور می‌تواند هم تاثیر مثبت و هم تاثیر منفی داشته باشد. حضور ستاره‌هایی همچون صابر ابر، نوید محمد زاده و پارسا پیروزفر اطمینانی مبنی بر خوب بودن تئاتر نمی‌دهد. و بعضی اوقات یک تئاتر دانشجویی می‌تواند هزاران برابر بهتر از آثار این هنرمندان باشد. اما یادتان باشد می‌توان حالت برعکس این قضیه هم اتفاق بیفتد.
پس حضور چهره های معروف و مشهور در تئاتر الزاما به معنای خوب بودن اثر نیست ولی حقیقت این است که دیدن بی واسطه این هنرمندان بر روی صحنه نمایش بعد از سال‌ها تماشایشان از قاب تلویزیون و سینما می‌تواند حس بینظیری باشد.
 

پدرام

سرپرست بخش هنر و ادب
پرسنل مدیریت
سرپرست بخش
17/3/21
64
138
18
Offline
تئاتر کمدی
اگر اهل تئاتر های کلاسیک نیستید و علاقه دارید ساعاتی را که در سالن نشسته ای بی وقفه بخندید و یک شب سراسر شادی را تجربه کنید می توانید به سمت نمایش‌ها و نمایش های کمدی بروید. نمایش هایی که در اصطلاح به آن ها تئاتر لاله زاری می گویند.
در این گونه از نمایش‌ها که اصولا از لحاظ فنی و تکنیکی درجه کیفی پایین تری نسبت به نمایش‌های کلاسیک دارند، هر شب با حضور هزاران نفر در سالن های بزرگ کشور اجرا می شوند و خنده بر لبان بسیاری از هموطنانمان می آورند.
 
وضعیت
موضوع بسته شده است.
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
بالا